baymak servisi beşiktaş baymak servisi bakırköy baymak servisi beylikdüzü baymak servisi bahçelievler baymak servisi şişli baymak servisi kağıthane baymak servisi güngören baymak servisi kadıköy baymak servisi küçükçekmece baymak servisi zeytinburnu baymak servisi eyüp baymak servisi fatih baymak servisi bağcılar baymak servisi hande yener erdal subaşı
 

HOSTING - BARINDIRMA

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istenen dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting'deki en temel özellikler şunlardır:

* Depolama Alanı
* Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği
* Sunucu İşletim Sistemi Tipi
* Veri Tabanı Desteği
* Admin Paneli
* SSL Desteği - Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,...)
* Server Side Scriptleri/Dilleri

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, hosting servisi ücretinin bu servisin performansına oranıdır. Örneğin bir hosting sağlayıcısı size ne kadar fazla yer sağlarsa sağlasın, eğer siteleriniz optimal bir hızda çalışmıyorsa(yani, sağlayıcının bandwith'i düşükse); yahut yüksek bandwithli, düşük depolama alanlı bir hosting sağlayıcısıysa, verdiğiniz para aldığınız hizmete değmeyecektir. Önemli olan bu dengeyi tutturmak ve müşteri için optimum fiyat/performans oranını yakalayabilmektir.

Güçlü ve hızlı bandwidth'li Server ağımızla, Kadıoğlu Bilişim olarak, size en optimal hizmeti sunmak için her zaman yanınızdayız.