baymak servisi beşiktaş baymak servisi bakırköy baymak servisi beylikdüzü baymak servisi bahçelievler baymak servisi şişli baymak servisi kağıthane baymak servisi güngören baymak servisi kadıköy baymak servisi küçükçekmece baymak servisi zeytinburnu baymak servisi eyüp baymak servisi fatih baymak servisi bağcılar baymak servisi hande yener erdal subaşı
 

MASAÜSTÜ YAZILIMLAR

Yazılım, elektronik aygıtların belirli bir işi yapmasını sağlayan programların tümüne verilen isimdir. Bir başka deyişle, var olan bir problemi çözmek amacıyla bilgisayar dili kullanılarak oluşturulmuş anlamlı direktifler bütünüdür. Yazılım için çeşitli diller mevcuttur. Temel olarak üç çeşit yazılımdan bahsedebiliriz:

1- Sistem Yazılımları: Bilgisayarın kendisinin işletilmesini sağlayan, işletim sistemi, derleyiciler (Yazılım programında, yazılan programı makine diline çeviren program), çeşitli donatılar gibi yazılımlardır.

2- Uygulama Yazılımları: Kullanıcıların spesifik işlerine çözüm sağlayan yazılımlardır.bilgisayarların çeşitli işlerde kullanılmasını sağlayan, belirli bir bilgisayar mimarisi için uygulama geliştirme dilleri aracılığı ile hazırlanırlar.

3- Çevirici Yazılımlar: Herhangi bir dilde yazılan programı makine diline çeviren yazılımlardır.

Masaüstü yazılımlar, son kullanıcının makinesi üzerinde çalıştırılan, gereken tüm sistem kaynaklarını son kullanıcı makinesindeki işletim sisteminden alan yazılımlardır. Masaüstü uygulama yazılımlarına tüm işletmeler ihtiyaç duyabilir. Çünkü masaüstü yazılım sayesinde iş gücü azalır ve milyonlarca veri basit bir şekilde yönetilebilir hale gelir. Aynı zamanda analiz ve raporlama kolaylığı sağlanmış olur. Web tabanlı yazılımlara göre daha hızlı ve seridirler. Genel olarak kapalı devre olarak çalışırlar, yani son kullanıcının bilgisayarının internete bağlı olması gerekmez ve bilgisayarda yüklü olan yazılım tek başına iş görür. Verilerinizi kendi bilgisayarınızda saklamanızı sağladıkları gibi dilediğinizde bu bilgileri diğer personellerle de paylaşmanızı sağlarlar. Masaüstü yazılımlar, iş akışını daha iyi yönetir, zamanı daha iyi kullandırır ve hataları en az seviyeye indirirler.

Biz, Kadıoğlu Bilişim olarak kişiye/firmaya özel, ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan "custom" masaüstü yazılımları tercih ve tavsiye etmekteyiz. Bu sayede, firmaların kendilerine mahsus en özel iş kollarını ve fonksiyonlarını spesifik olarak ele alabilmek mümkün hale gelmekte ve verim artırıcı, hedef odaklı işler çok daha efektif bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Yaptığımız masaüstü yazılımlar hakkında detaylı bilgi almak yahut firmanıza en uygun ve ideal masaüstü yazılımının ne ve nasıl olması gerektiği hakkında danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.