WEB & MOBİL YAZILIM

Web tasarım tüm zamanların en yaygın, en etkili, en hızlı gelişen iletişim ve pazarlama aracıdır. Web tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Web tasarım denilince akla gelen en temel özellik, iyi kurgudur. Web tasarımı ilgi çekici olmalıdır. Günümüzde sunulan ve üzerinde çalışılan web siteleri kullanıcıları yormadan daha minimalist tasarım ve kullanıcı dostu olmakla beraber, web sitelerinde daha rahat gezinti sunmak amacıyla sadeleşme yolunu seçmiştir.

Tüm bunların haricinde, bir web sitesinin en olmazsa olmaz özelliği güvenli olmasıdır. Sitenin verilerinin ve bu site üzerinde işlem yapan kullanıcıların bilgilerinin güvenliği bir web sitesinde en önemli unsurları teşkil eder.

Güvenliğin sağlanabilmesi için, sadece tasarım ve buna bağlı dilleri bilmek yeterli değildir! Bir web programcısı, hem güncel tehditlerden haberdar olmalı, hem de geleneksel güvenlik yöntemlerine hakim olmalıdır. Bunun için ileri web programlama dillerini bilmesi ve bunlara hakim olması elzemdir.

Bunun haricinde, Web Programlama, web sitenizdeki içeriklerin bir program aracılığı ile istenildiği an güncellenmesi için hazırlanmış yapılardır. Web programlama, siteyi güncel ve işlevsel tutar. Alışveriş siteleri, haber siteleri, forum siteleri ve bunlar gibi birçok site web programları ile oluşur.Kadıoğlu Bilişim'de, profesyonel olarak hazırlanan Web programları tamamen müşterinin ihtiyacına özel(custom) yazılır. Mobil yazılım ise, bilgisayarların temel işlevlerini yerine getirebilen taşınabilir mobil cihazlar için yazılan programları kapsadığı gibi bu tür cihazlarda görüntülenecek şekilde tasarlanmış sade, kullanımı kolay web sitelerini de içinde barındırır.

Mobil siteler aranan ürün veya hizmetin hızlı ve basit bir şekilde bulunması için tasarlanır. Mobil siteler hızlı yüklenecek ve kolayca taranacak web siteleri olmalıdır. Mobil Web sitelerinin hantal yahut gereğinden fazla kompleks olması, elde taşınabilir küçük cihazlarda görüntülendikleri göz önünde bulundurulduğunda müşteri açısından olumsuz sonuçlar doğurması olasıdır ve mobil web ile ilgili günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri de budur.

Mobil cihazların yaşamımızın olmazsa olmaz bir parçası haline geldiği günümüzde her firmanın -hatta daha da ileri gidersek her ticari web sitesinin- esas ve temel web sitelerinin haricinde mobil web sitesi versiyonlarına ihtiyaç duyduğu çıkarsamasını yapabiliriz.

Tüm bunların haricinde, mobil yazılımlar (Android ve IOS yazılımları vs.) tıpkı masaüstü yazılımlar gibi, sadece içinde bulunduğu cihazdaki yüklenmiş/kodlanmış veriyi kullanarak kapalı devre çalışabilir.

Kadıoğlu Bilişim olarak, müşterilerimize Web ve yazılım desteği sunarken, bunların yanında mobil web ve mobil yazılım desteği de sunmaktayız.